Özel İdare ekipleri köylerde çalışmalarına devam ediyor

Nevşehir İl Özel İdaresi ekipleri köylerdeki altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Özel İdare ekipleri köylerde çalışmalarına devam ediyor

İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sorumluluk bölgelerindeki köylerde altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşkent ve Gümüşyazı köylerindeki içme suyu arızası giderildi. Gümüşkent köyünde 390 adet, Şahinler köyünde 210 adet, Yeşilli köyünde 98 adet ön ödemeli su sayacı montajı yapıldı.

Gülşehir ilçesine bağlı Dadağı köyünde içme suyunun arızası giderilerek kontrolleri yapılıp içme suyu aktif bir şekilde köy muhtarına teslim edildi. Gümüşyazı köyünde su kanalı yol çalışması yapıldı. Yüksekli köyünde kanalizasyon hattında meydana gelen tıkanıklıklar açılarak kanalizasyon hattındaki arızalar giderildi.

Avanos ilçesine bağlı Sarılar köyünde 9 farklı noktada meydana gelen içme suyu şebeke arızası giderildi. Topaklı köyünde tıkalı olan kanalizasyon-logar temizliği ve hat açma çalışması yapıldı.

Kozaklı ilçesine bağlı Boğaziçi köyünde 13 adet evin foseptik çukuru temizlendi. Karahasanlı köyünde tıkalı olan kanalizasyon-logar temizliği yapılarak arızalar giderildi.

Hacıbektaş ilçesine bağlı Köşektaş köyünde kanalizasyon arızaları giderildi. Kayı köyünde camii minaresinin yapımı için temel kazısı yapıldı. Anapınar köyünde kanalizasyon hattında meydana gelen tıkanıklıklar açıldı, kanalizasyon hattındaki arızalar giderilerek 1 adet logar yerleştirildi.

Ürgüp ilçesine bağlı İbrahimpaşa köyünde içme suyu elektrik arızası giderildi.

Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyündeki bir vatandaşın akmayan su saatinin tıkanıklığı giderilerek vatandaşa suyu aktif bir şekilde teslim edildi. Tepeköy köyünde içme suyu pompa hattı vantus arızası giderildi.

Merkez ilçeye bağlı Çiftlik köyünde 2 evin foseptik çekimi ve temizliği yapıldı.

Diğer taraftan Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ise, Tatlarin anayol, taziye evi ve mezarlık park alanında yol yapım çalışması yapılarak yol yapım çalışmalarına devam edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER