Servis ücreti zammı konusunda belediyeden uyarı geldi

Nevşehir Belediye Başkan Vekili Ersan Erkut, Nevşehirli vatandaşların büyük tepkilerine neden olan yüksek orandaki okul servis ücreti artışı konusunda geri adım atamayan servis şirketini uyardı. Erkut, “Bu şehir sahipsiz değil ve kimse bu memleketin çocuklarının eğitim haklarını gasp etmeye kalkışamaz. Gerekli her türlü tedbiri alacağız.” dedi.

Servis ücreti zammı konusunda belediyeden uyarı geldi

Başkan Vekili Erkut, yaptığı açıklamada, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi öncesinde okul servis ücretlerine yüzde 20 oranında zam yaparak Nevşehirli vatandaşların büyük tepkisine neden olan okul servis şirketinin zam oranlarının yeniden belirlenmesi için geçtiğimiz gün Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı,  Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün ile sektör temsilcilerinin de katıldığı toplantı sonunda zam oranının yüzde 12’ye çekildiğini hatırlatan Erkut, alınan bu karara karşın servis şirketlerinin yüksek zam oranında ısrar ettiğini vurguladı.

Binlerce öğrencinin faydalandığı okul servislerinde yüksek zam oranının velilere ciddi bir mali yük getireceğini ve bu konuya Belediye Başkanı Arı’nın büyük hassasiyet gösterdiğini ifade eden Erkut, şöyle konuştu: “Yüzde 12’lik zam oranını beğenmeyen okul servis şirketi, yüksek zam için diretiyor ve kendilerince kontak kapatma, iş yavaşlatma ve araçlarını geri çekme gibi yakışıksız meydan okuma girişimlerinde bulunuyor. Kimse bu memleketin çocuklarının eğitim haklarını gasp etmeye kalkışmasın. Bu memleket asla sahipsiz değildir. Nevşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın haklarını her ortamda savunacağız ve bundan asla taviz vermeyeceğiz. Kimse bu şehirde vatandaşları ve belediyemizi karşısına alarak millete ve devlete karşı kendi kuralları ile hareket edemez. Velilerimiz rahat olsun, bu şehrin çocuklarının mağdur olmaması için her türlü tedbiri alıyoruz ve gerekli tüm yaptırımları uygulayacağız. Bundan da asla taviz vermeyeceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ - 6 ay Önce

Belediyenin yapması gereken uyarmak değil bu kanayan yarayı çözmek. Serviscileri tekel yapıp yüzde 50 lere varan zam oranlarına mecbur eden bizzat önceki belediye başkanıdır. Sayın Rasim ARI önceden yapılan bu büyük yanlışa bir neşter atıp tekrar rekabet ortamını oluşturmalıdır. Başkanımızdan umutluyuz, bu sorunuda çözeceğine eminiz.Başkanım siz büyük insansınız 3-5 sözüm ona şöföre halkı ezdirmezsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">