Süt üreticileri değerlendirme toplantısı yapıldı

Nevşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği öncülüğünde Ulusal Süt Konseyi’nin belirlediği çiğ süt referans fiyatının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.

Süt üreticileri değerlendirme toplantısı yapıldı


Nevşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere 11 Aralık 2020 tarihinde Ulusal Süt Konseyi toplanmış çiğ sütün referans fiyatını 2 lira 80 kuruş olarak belirlemiştir. Son aylarda yetiştiricilerimizin maliyetlerinin hızlı bir şekilde artması sonucu hayvancılık yapılamayacak duruma gelmiş, süt inekleri kesime sevk edilmiştir. Açıklanan süt fiyatı üreticiyi tatmin etmediği için üretici örgütleri de bu konuda adımlar atma gereği duymuştur. 30 Aralık 2020 tarihinde Nevşehir il genelinde Nevşehir Damızlık Birliği, Nevşehir Süt Birliği, Alacaşar, Boğaz, Bozca,  Doğala, Göynük, Hacıbektaş, Karacaören, Karapınar, Kaymaklı, Karasenir, Kızılkaya, Özlüce, Özyayla, Paşalı, Tuzköy, Topaç, Yazıhüyük Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri olarak bir araya gelinerek konu hakkında bir toplantı yapılmıştır.

Tüm görüşmeler yapılarak netice alındığında üreticilerimiz için hayırlı sonuçlar paylaşacağımız bir basın bildirisi yayınlanacaktır.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER