TMO’nun patatesi alacağı fiyat belli oldu

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, ÇKS’ye kayıtlı çiftçilerin 2020 yılı mahsulü olan patatesinin 85 kuruştan TMO tarafından alınacağını söyledi.

TMO’nun patatesi alacağı fiyat belli oldu
banner116

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, TMO Genel Müdür Yardımcısı, ilgili Daire Başkanları, Ziraat Odaları Başkanları, Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlarının katıldığı Nevşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “patates” konulu toplantıda konuşan AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz patates alımı ve ücreti konusunda bilgilere ve müjdeye vurgu yaptı.

Sosyal medya hesaplarından da müjdeyi paylaşan Milletvekili Açıkgöz, “Patates Üreticimizin Yanındayız. ÇKS’ye kayıtlı çiftçilerimizin 2020 yılı mahsulü olan patatesi, 85 kuruştan TMO tarafından alımı yapılacaktır. Üreticimize, çiftçimize, Sevdamız Nevşehir’imize hayırlı olsun.

Salgın sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda patates ve soğan satışları gerilemiştir. Patates ve soğan piyasalarında ortaya çıkan bu durumun çiftçilerimizi olumsuz etkilememesi ve stoklardaki ürünün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) patates ve kuru soğan tedariki ve dağıtımı ile görevlendirilmiştir.

Emekleri için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, İl Başkanımız Ali Kemikkıran’a ve AK teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Üreten çiftçimizin her daim yanındayız.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER