Uçhisar’da bir ilk

Nevşehir’in medeniyet kokan kasabası Uçhisar, “Tedbirimi de alırım eğitimimi de” diyerek eğitime verdiği desteği bir kez daha ortaya koyuyor.

Uçhisar’da bir ilk

Uçhisar Belediyesi; kültüre, sanata ve eğitime verdiği önemle bir ilke imza atıyor. Pandemi sonrası ‘Yeni Normal’ hayatta yüksek hijyen önlemlerinin alınacağı “Yaşamsal Değişim Dönüşüm” başlığı adı altında eğitime farklı bir boyut getiriyor.

Uçhisar Belediyesi tarafından desteklenen proje, 11-12-13 Eylül 2020 tarihlerinde başta Yazar Sinan Yağmur olmak üzere bir çok eğitimcinin söyleşi ve konferanslarıyla başlayacak. 11 Eylül 2020 Cuma günü saat 21.00’da Uçhisar Kale Önü Tasavvuf ve İçsel Huzur Söyleşisiyle sevenleriyle buluşacak olan Yazar Sinan Yağmur ‘Tarihe şahitlik eden bir millet olarak bu güzellikleri görmeliyiz, yaşamalıyız ve dinlemeliyiz’ diyor.

2 Gece 3 gün şeklinde programlanan Yaşamsal Değişim Dönüşüm Projesi tüm Türkiye’den misafirleri ağırlayacak. Aile İçin İletişim, Tasavvuf ve İçsel Huzur, Bilinçaltı, Kuantum Nefes Çalışmaları, Farkındalık ve Motivasyon seminerleri ile devam edecek.

Tüm tedbirler alınarak pandemi sonrası yapılacak olan proje eğitim adına ilk olma özelliği taşıyor. Yazar Sinan Yağmur, Profesyonel Koç ve Eğitmen Serdar Yeşilyurt, Yazar ve Eğitmen Nazan Arısoy, Psikolog ve İlişki Terapisti İlker Öz ve Yazar İbrahim Özbay gibi Türkiye’nin önde gelen yazarlarının bulunacağı projede 7 Workshop gerçekleşecek.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü proje için; “Böylesine zor bir süreçte yaşam için tartışmasız en önemli şart olan ‘Eğitim’ her alanda yapılmalı ve desteklenmelidir. Uçhisarlı vatandaşlarımızın da bütün bu tedbirlere uyarak, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmalarının son derece önemli olduğuna inanıyorum, son olarak ‘Tedbirimi de alırım eğitimimi de’ diyerek Uçhisar’da yenilikçi olmaya her daim devam edeceğiz.” dedi.

Pandemi sonrası Uçhisar için ilk defa yapılacak bu söyleşilerin ilki ‘Tasavvuf ve İçsel Huzur’ söyleşisiyle Yazar Sinan Yağmur tarafından Uçhisar Kalesi önünde gerçekleştirecek. Programda hijyen kurallarına uyulmasına, sosyal mesafenin korunmasına ve mutlaka maske takılması zorunluluğuna uyulmasına dikkat edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER