Ülkü Ocakları okullarda fidan dikti

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından "Çocuklar için gelecek, fidanlar ile güzelleşecek" sloganı ile bazı okullarda fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları okullarda fidan dikti

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker ve beraberindeki heyet durmak bilmiyor. Geçtiğimiz gün Alparslan Türkeş Hatıra ormanlığına liderlerinin 102. yaş gününde 102 fidan diken Nevşehirli ülkücüler, şimdi de okullara fidan dikti.

Ürgüp Başdere Mahallesinde bulunan bir okulda ve il merkezindeki birkaç okulda gerçekleştirilen bu etkinlik büyük ilgi gördü. Ülkücü heyet öğrencilere birlikte keyif dolu bir etkinliğe imza attı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ocak Başkanı Ali Türker, “Türklük, kıyamete yakın elimizdeki fidandır. Kıyamet kopsa dahi elimizdeki fidanı dikeceğiz.  Nevşehir Ülkü Ocakları olarak, "Çocuklar için gelecek, fidanlar ile güzelleşecek" sloganı ile ilimiz merkezinde bulunan uygun mevkilere ağaçlandırma çalışması yaparak, genç kardeşlerimizle birlikte fidan dikerek onlara doğa sevgisini ve önemi anlattık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER