'UMARIZ, YARIN YOK EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR ARASINDA GÖRÜLMEZ'

Türkiye Kamu-Sen´e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube başkanlığı günümüzde iş adamlarının yöneldiği öğrenci yurtları yapımının gelecekte yok edilmesi gereken hususlar arasında görülmemesi temennisinde bulundu.

'UMARIZ, YARIN YOK EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR ARASINDA GÖRÜLMEZ'

Konuya dair bizzat tespitlerde bulunan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının açıklamasında; “Nevşehir ilinde yüksek öğrenim gören öğrencilere yönelik barınma sorununda epey mesafe alınırken, özel yatırımcılarda aynı şekilde parasal mesafe almaya devam etmektedir.

Nevşehir ilinde yüksek öğrenim gören öğrencilere yönelik barınma sorununda epey mesafe alınırken, özel yatırımcılarda aynı şekilde parasal mesafe almaya devam etmektedir.

Bilindiği üzere  Nevşehir İlinde  yüksek öğrenim gören öğrencilerin yaşadığı yurt sorununa çare olması için Kredi Yurtlar Kurumu az da olsa bir taraftan kendi yurt binalarını yapmaya çalışırken, diğer taraftan da özel şahısların yurt amaçlı yaptıkları binaları kiralamaktadır.

Geride bıraktığımız yıl içinde  Kredi Yurtlar Kurumu şahsa ait üç  binayı yurt binası olarak Kiralarken, bugünlerde ise özel şahsa ait ve öğrenci yurt binası olarak bu yıl içinde başlanan ve bitirilen yeni bir binayı daha kiralama yoluna gitmiştir.

Nevşehir İlinde bir kaç yıldır karlı bir yatırım ve ticaret haline dönüşmüş gözüken ve  Nevşehir İlinde yüksek öğrenim gören öğrencilere yarayan öğrenci yurdu yaptır ve devlete kira ya ver modeli tutmuş gözükmekte.

Şu an itibari ile Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi yerleşkesi sınırlarının hemen yanı başında bu yıl başlanan ve bitirilen, şu an itibari ile de Kredi Yurtlar Kurumuna kiraya verilen yeni yurt binasını bilgi amaçlı ziyaret ettik ve  görüntüledik.

Görünen o ki ileri ki günlerde ve aylarda bu model üzerine pek çok yatırımcı eğilecek ve bu alanda  ben de varım diyecektir. Temennimiz odur ki, bugün sıcak baktığımız ve desteklediğimiz bir konunun yarın yok edilmesi gereken konular olarak görülmemesidir” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER