Uyum mahalle ziyaretlerinin dördüncüsü gerçekleştirildi

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen uyum mahalle ziyaretlerinin dördüncüsü 350 Evler mahallesinde gerçekleştirildi.

Uyum mahalle ziyaretlerinin dördüncüsü gerçekleştirildi

Nevşehir’de sosyal uyum kapsamında İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen mahalle ziyaretlerinin dördüncüsü 350 Evler Mahalle Muhtarlığı ile devam etti.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yabancı nüfusun yoğun olduğu mahallede sosyal uyum düzeyinin belirlenmesi, birlikte yaşama kültürü ve mahalle kültürü hakkında farkındalık yaratılması, mahalle muhtarı ve sakinlerinin öneri ve görüşlerinin alınması amacıyla 350 Evler Mahalle Muhtarlığı ziyaret edildi.

350 Evler Mahalle Muhtarı Salim Başbuğ’un eşlik ettiği ziyarette, Türk ve yabancı esnaflara ve Suriye uyruklu ailelere hane ziyareti gerçekleştirilerek mahallede sosyal uyumda yaşanan zorluklar ve öneriler üzerine görüşmeler yapıldı.

Yapılan hane ziyaretlerinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yabancılar İçin Kent Rehberi ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce gönderilen MUYU eğlence kutusu, maske, okul çantası, su matarası vb hediyeler takdim edildi. YASEMİN EKİCİ

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER