Vali Aktaş, Japonya Büyükelçiliği’nin programına katıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Japonya Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ‘Japonya Özsavunma Kuvvetleri Günü Resepsiyonu’na katıldı.

Vali Aktaş, Japonya Büyükelçiliği’nin programına katıldı

Milli Marşların okunması, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu’nun Türkiye adına konuşma yapması ve günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından program devam etti.

Büyükelçi Akio Miyajima, Vali İlhami Aktaş ile beraberindeki Nevşehir heyetine Japonya Özsavunma Kuvvetleri Günü Resepsiyonuna katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkür etti.

Vali İlhami Aktaş ise Büyükelçi Akio Miyajima ile bir süre sohbet ederek, Resepsiyon organizasyonunda emeği geçenlere ve ayrıca Kapadokya’da Japon turist sayısının artması için büyük çaba göstermesi nedeniyle teşekkür etti.

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima’nın ev sahipliğinde, Japonya Büyükelçiliği Resmi Konutu’nda düzenlenen davete; Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler, Ankara'da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, askeri ataşeler, diplomatlar ve davetliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER