Vali Aktaş’tan 65. yıl mesajı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 65. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Aktaş’tan 65. yıl mesajı

“Dünya’nın gözdesi, ülkemizin nadide köşelerinden birisi ve turizmin göz bebeği olan Nevşehir’imizin 65’inci kuruluş yılında Nevşehir’de görev yapmaktan mutluluk ve onur duyuyorum” diyen Vali Aktaş, “Kapadokya bölgesi hem tarihi süreçte bölgede egemen olan uygarlıkların bıraktığı zengin bir tarihi eser ve kültürel varlığa, hem de eşsiz tabiat harikası güzelliklere ve coğrafi oluşumlara sahiptir. Nevşehir’imizin sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, ilimizin tarihi zenginliklerinin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve her alanda başarının devamı ve daha da üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak temel hedefimizdir.” ifadelerini kulandı.

Aktaş, şöyle devam etti: “Nevşehir’in il oluşundan bugüne kadar geçen sürede ve bu son yıllarda şehirleşme, sanayi, üniversite ve turizm alanlarında büyük gelişimler göstermektedir. İlimizi her yönüyle daha yukarılara taşımak için gerek mesai arkadaşlarımla gerek vatandaşlarımızla uyum ve istişare içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Milletimize bu seviyede hizmet üretmek, şehrimizin kalkınmasına, insanımızın refahına, huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir. Bu duygularla Nevşehir’imizin İl oluşunun 65’inci kuruluş yıldönümünü kutlar; İlimizin gelişip kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Nevşehirli hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER