'YÜKSEK KİRALAR TERZİ ESNAFININ BELİNİ BÜKÜYOR'

Nevşehir Terziler, Konfeksiyoncular ve Manifaturacılar Odası Başkanı Habil Demirbilek, özellikle il merkezindeki işyeri kiralarının yüksek oluşunun terzi, manifaturacı ve konfeksiyoncu esnafının belini büktüğünü söyledi.

'YÜKSEK KİRALAR TERZİ ESNAFININ BELİNİ BÜKÜYOR'

Günümüz koşullarında vatandaşın hazır giyime yönelmesi, meslekte kalifiye eleman yetiştirilememesi, iş yoğunluğunun kalmaması gibi nedenlerle zaten ekonomik açıdan büyük bir dar boğaz içerisinde bulunan Terzi, manifaturacı ve konfeksiyoncu esnaflarının bir de kiraların son yıllarda ciddi oranda artmasından dolayı sıkıntıya düştüğünü kaydeden Oda Başkanı Habil Demirbilek, “Mevcut iş durumuyla birlikte bu üç meslek dalından terzilik iyice dar boğaza girmiş durumda. Keza, konfeksiyoncu ve manifaturacı esnaflarımız terzilerimize göre haliyle daha iyi iş yapıyor.

Ancak onlarda yükselen kira fiyatlarından dertli il Merkezinde küçücük bir iş yerine istenen kirayı ödemekte bile zorluk çeken terzilerimiz bütün ekonomik olumsuzlukların yanında bir de kirasını ödeyip ödeyememekle boğuşmak durumunda kalıyor. Terzi esnafımızın da belini büken bu durum karşısında ne yapacağımızı bizlerde bilemiyoruz” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER