2018/255 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DERİNKUYU İCRA DAİRESİ 2018/255 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2018/255 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 251 Ada, 29 Parsel, SUVERMEZ Mahalle/Köy, Kaymaklı - İnce Yolu Mevkii, Nevşehir İli, Derinkuyu İlçesi, Suvermez Köyü, Kaymaklı - İnceyol Mevkiinde bulunmakta olup, taşınmazın toplam alanı 12.283,24 m2'dir. Taşınmaz tarla vasfındadır. Taşınmaz kumlu, tınlı toprak yapısına sahiptir. Çevre yönlerden tarım arazileri ile çevrili olan taşınmaz, konum ve toprak yapısı itibariyle bölgede sulu tarım alanlarında yetiştiriciliği yapılan tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi açısından uygun yapıdadır. Taşınmaz üzerinde sulama kuyusu, sulama evciği ve havuz bulunmaktadır. Üzerinde bulunan tarımsal yapılar yaklaşık 70 m2 (50 m2 evcik + 20 m2 havuz) alanlı olup, taşınmaz üzerinde bulunan ve detayları belirtilen evcik ve havuz şeklindeki yapıların yaklaşık değeri 40.000 TL'dir.

Yüzölçümü                  : 12.283,24 m2

Arsa Payı                     : Tam

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 124.158,99 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 20/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü              : 20/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri                      : Baş Mah. Atatürk Cad. No:30 Taşıma Koop. Üst Katı Belediye Eski Düğün Salonu Derinkuyu/NEVŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincig ünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">