2019/81 TLMT. Taşınmazın Açık Artırma İlanı

T.C. Nevşehir 3. İcra dairesi 2019/81 TLMT. Taşınmazın Açık Artırma İlanı

2019/81 TLMT. Taşınmazın Açık Artırma İlanı

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir İl, Merkez İlçe. 1489 Ada, 1 Parsel. CAMİCEDİT Mahalle/Köy.

1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tapuda Nevşehir İli Merkez İlçesi Esentepe Mah. 1489 Ada 1 Parsel Bodrum kat 1 Bağımsız Bölüm Nolu meskendir. Tapu kaydında Süleyman Kemikkıran 1/3-Mehmet Kemikkıran 1/3-Öznur Kemikkıran 1/12-Esma Kemikkıran 1 /12-Büşra Kemikkıran 1/12-Erva Kemikkıran 1/12 hisselidir.Ana gayrimenkul 1489 ada 1 parsel 323,33 M2 alanlı ve ayrık nizamda betonarme karkas yapı sisteminde 1 adet yapı olarak inşa edilmiştir.Ana taşınmaz kargir apartman ve bahçesi niteliğindedir.Yapı bodrum +zemin+3 normal kat olmak üzere 5 kattan oluşmaktadır.Bodrum katta ,zemin katta ve normal katların her birinde birer adet bağımsız bölüm olmak üzere bina dahilinde 5 adet bağımsız bölüm yer almaktadır.Binanm giriş kapısı demir doğrama bina giriş holü zemini.merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamadır.Bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıyla kaplıdır.Arsa payı 3/15dir.İmar planına göre bitişik nizam 3 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.Taşınmaz milli irade caddesine yaklaşık 420 m Yavuz Sultan Selim Köprülü kavşağına 480 m Migros alışveriş merkezine 410 m mesafededir.Bahse konu taşınmaz 350 Evler Mah. Kerem Sk. No:9/l Merkez/Nevşehir adresindedir.Satışa konu taşınmaz bodrum katında yer alan 1 bağımsız nolu meskendir.Taşınmaz mimari projesinde yaklaşık 110 m kullanım alanlıdır.Taşınmaz 3 oda salon mutfak antre hol banyo ve wc+lavabo hacim biriminden oluşmaktadır.Meskenin giriş kapısı çelik,iç kapıları ahşap doğrama, balkon kapı ve pencereleri pvc dir.Odalar,mutfak,antre ve salon zeminleri laminant parke.banyo da zemin seramik kaplama.wc ve balkonlarda seramik kaplamadır.Antre ve mutfak duvarlar plastik boya.banyo ve wc de duvar fayans kaplamadır.Taşınmaz 3B yapı sınıfına girmektedir.3B yapı sınıfı 2019 yılı m2 yapı maliyeti 1.210.00 TLdir.

Adresi                          :350 Evler Mah. Kerem Sk. No:9/l Merkez/Nevşehir

İmar Durumu              : Var.

Kıymeti                        : 90.200,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

  1.  Satış Günü    : 24/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
  2.  Satış Günü    : 24/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası

Satış Yeri                     : Kapucubaşı Mah 3.yol Nevşehir( Kapalı Sebze Pazarı Altı otopark girişi

bitişiği) Nevşehir Belediyesi Mezat Salonu Merkez/Nevşehir

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki' gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/81 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/07/2019

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">