İl Sağlık Müdürü Ünlübay aşının 2. dozunu yaptırdı

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Sinovac firmasının geliştirdiği CoronaVac aşının ilk dozunu Ocak Ayı'nda vurulmuştu. Ünlübay, ikinci doz aşıyı Nevşehir Merkez Toplum Sağlığı Merkezi aşı biriminde vuruldu.

İl Sağlık Müdürü Ünlübay aşının 2. dozunu yaptırdı

Ünlübay; “Covid-19 aşı çalışmasının ilk dozunu Ocak ayında olmuştum, 28 günlük bekleme süresinden sonra ikinci doz aşımızı olduk. Çok şükür hiç bir yan etki yaşamadık.” dedi.

Ünlünbay ; ”Yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulaması kapsamında Nevşehir’de toplam aşılanan kişi sayısının 11 bin 477’yi geçtiğini bildirdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyesi doğrultusunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenen COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi’ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarına bugün itibari ile 2. Doz aşılarının vurulmaya başlandığını belirten Ünlübay; “Şimdi en kısa sürede sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 2. doz aşılarını da yaparak bu illetten kurtulmayı diliyoruz. Aşılama biriminde görev yapan tüm sağlık çalışanlarına gayretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2021, 11:29
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER