Kozaklı FTR hastanesine uzay terapi cihazı kuruldu

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde uzay terapi cihazı hastalara şifa dağıtıyor.

Kozaklı FTR hastanesine uzay terapi cihazı kuruldu

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine uzay terapi cihazı kurularak hastaların hizmetine sunuldu.

Uzay terapi cihazının rehabilitasyon sürecinde aktif ve efektif kullanılan bir cihaz olduğu bildirildi.

Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Aslan Sanlı, cihaz hakkında şu bilgileri verdi: “Uzay terapi cihazı tüm rehabilitasyon sürecinde aktif ve efektif  kullanılan bir cihazdır. Uzay terapi tedavi programına Serebral Palsi (cp), felç, inme, parkinson, MS, kas hastalıkları başta olmak üzere bir çok nörolojik hastalıkta kullanılan tedavi metodudur. Uzay terapisi Serebral Palsi (cp), felç, spinal kord yaralanmaları (svo), travmatik beyin yaralanmaları ve nöromusküler hastalıklar gibi birçok durumda kullanılır. Uzay terapi metodu yoğun ve spesifik bir egzersiz programına dayanıyor.”

Dr. Sanlı, “Patolojik reflekslerin eliminasyonu ve yeni, doğru, fonksiyonel hareket paternlerinin yerleştirilmesinin büyük bir önemi vardır. Uzay terapisi patolojik hareket kalıplarını azaltır, kuvveti arttırır, kas kontrol ve koordinasyonunu arttırır, dayanıklılığı arttırır; oturma, emekleme ve yürüme gibi fonksiyonel aktiviteleri artırır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER