Açıkgöz A Haber'in canlı yayın konuğu oldu

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, A Haber’de yayınlanan ve sunuculuğunu Cansın Helvacı’nın yaptığı ‘Ajans Bugün’ programına canlı yayın konuğu oldu.

Açıkgöz A Haber'in canlı yayın konuğu oldu

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, A Haber Ajans Bugün programında Cansın Helvacı’nın konuğu olarak gündemi değerlendirdi.

“Tiyatro İttifakı”

“Millet İttifakı ve yeni kurulan partilerin 2023 planı ne?” sorusu üzerine gündemi de değerlendiren Açıkgöz, “Öncelikle A Haber ekibine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, bütün ekibe. Milletimizin haber alma özgürlüğünü kısıtlayanları da buradan kınıyorum, şiddetle kınıyorum. Tabi aslında, artık bir tiyatro ittifakı oluştu. Burada şunu söylemek gerekiyor. Vatandaşa söyleyecek bir işi olmayan, bir projesi, milletle ilgili bir beklentisi karşılamayacak olunca tabi mecburen bu tür provokasyon işlere girmeye başlanıyor. Meral Akşener her gittiği yerde vatandaşla bir karşı karşıya gelerek söyleyecek bir sözü, vadedecek bir şeyi olmadığı için dikkat ederseniz her gittiği yerlerde vatandaşın moralini bozarak, vatandaşa bir şey vadetmeden bunları ortaya getiriyorlar. Tabi burada siyaset önemli bir konu, siyaset yapmak, vatandaşa dokunmak, temas etmek gerekiyor ama maalesef Meral Akşener bu konuda söyleyecek sözleri olmadığı için, projeleri, vatandaşa dokunacak projeleri olmadığı için sıkıntı yaşıyor. En son Sayın Cumhurbaşkanımız ki Kudüs konusunda gösterdiği hassasiyeti herkes biliyor, Kudüs konusundaki göstermiş olduğu dirayeti, çalışmayı, emeği herkes çok iyi biliyor ama maalesef çıkıp onu eli kanlı terör örgütünün, eli kanlı bir lidere benzetmesi asla siyasi ahlaka yakışmaz. Bir gün sonrası da Rize’ye giderek bir provokasyona imza atıyor. Maalesef siyasette söyleyeceğiniz sözünüz bittiği an, projeniz olmadığı zaman, vaadiniz olmadığı zaman, ülke için kafa yormadığınız zaman bu tür olaylara, bu tür provokasyonlara girmek zorunda kalıyorsunuz ve bu tür işlere artık oyun yapıyorsunuz. Dediğim gibi tiyatro ittifakı oluştu, güzelce tiyatrolarını oynuyorlar ama AK Parti hükümetleri Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gece gündüz çalışarak Türkiye’yi büyütmek için var gücüyle çalışıyor. Onlar da tiyatrolarına devam ederek, bir şey söyleyecekleri olmadığı için, bir şey bulamadıkları için, dertleri bu millet olmadığı için, dertleri bu vatan olmadığı için sadece kadrolu Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yaparak, onların taşeronluğunu yaparak maalesef bu günlerde böyle bir saha dolaşımı yapıyorlar.” dedi.

“Suç örgütlerini kimler kullanıyor?” sorusu üzerine de konuşan Açıkgöz, “Sayın Cumhurbaşkanımız; yasaklarla, yolsuzlukla, mafyayla mücadele etti ve Türkiye, bunlardan temizlendi. Erken seçim çağrılarında ise bir adayları yok, iki zaten seçimi kazanamayacakları bildikleri için tiyatrosal işlere dönüştürdüler. Hem Amerika’dan hem de dış güçlerden sufleler alarak tek amaçları var, kendi kalelerine gol atmak. Mafya bozuntuları ile kara propaganda yoluyla Türkiye düşmanlığı yapmak, algı operasyonu yapmak…” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER