AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta Acıgöl’de vatandaşlara hitap etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Bunu yapan saldırganı bu hale getirenler ırkçılığı, İslam düşmanlığını ve Müslümanlara olan öfkeyi artıran bütün batı, Amerika ve Avrupa dünyası ve medyasıdır. Bu insanların üzerine olan kin ve öfkeyi artıran batının vermesi gereken cevaptır ve hesaptır.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta Acıgöl’de vatandaşlara hitap etti

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir’e gelen Usta, Acıgöl ilçesinde AK Parti Teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katılarak konuşma yaptı.

Yeni Zelanda’da yaşanan saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Usta,  dünyada ırkçılık ve İslam düşmanlığının son dönemde yaygınlaşmaya başladığını, hangi dinden olursa olsun bir ibadethaneye ve masum insanlara karşı yapılan saldırının canilik olduğunu kaydetti.

Usta, Türkiye’nin, farklı din, ibadet ve yaşam tarzı konusunda huzur ve güven ülkesi olduğunu vurgulayarak, batı dünyasında Müslüman ve farklı dinlere mensup kişilerin ise sıkıntı içinde bulunduklarını belirtti.

Usta, “Amerika’da, Avrupa’da yaşayan Müslüman kardeşlerimizin de farklı dinden olan insanların da büyük bir sıkıntı içinde olduğu bir dünyadayız. Irkçılığın çok arttığı, insanların ötekileştirildiği bir dünyadayız. Biz, Türkiye’de bunun tam tersine elhamdülillah, büyük bir beraberlik,  kardeşlik, özgürlük içinde yaşıyoruz.” diye konuştu.

Yeni Zelanda’da yaşanan saldırı karşısında devletlerin sadece kınama mesajı yayımlamasını eleştiren Usta, olayın farklı dine mensup kişilere karşı yapılmış olması halinde tüm devletlerin çok daha yüksek tepkiler sergiliyebildiklerini dile getirdi.

Usta, şöyle konuştu:

“Mübarek Cuma günü maalesef acı bir haberle sarsıldık. Yeni Zelanda’da iki camiye Cuma namazı sırasında yapılan saldırı sonucunda son aldığım bilgiye göre 47 kişi şehit oldu. Bunu yapan saldırganı bu hale getirenler ırkçılığı, İslam düşmanlığını ve Müslümanlara olan öfkeyi artıran bütün batı, Amerika ve Avrupa dünyası ve medyasıdır. Bu insanların üzerine olan kin ve öfkeyi artıran batının vermesi gereken cevaptır ve hesaptır. 47 Müslümanı katleden aslında yek bir cani değil, hepsinin toplanıp yapmış olduğu bir eylemdir. Hiçbir ibadethaneye ve insana böylesine canice bir saldırıyı kabul edemeyiz.  Biz, dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun insanların huzur ve güven içinde ibadetlerini yaptıkları, yaşadıkları bir medeniyetten geliyoruz ve aynı medeniyeti sürdürmeye çalışan, bunun için de iktidarda bulunduğumuz 16 yıllık süre içinde herkesin dini, ibadet ve yaşam tarzını güven içine almış bir iktidar olarak bugün sizlerin huzurunda büyük bir memnuniyetle bulunuyoruz. Rabbim bu hainlere fırsat vermesin. Hiçbir insanın hangi dinden olursa olsun böyle bir saldırıya maruz kalmasını istemeyiz. Bunu da buradan bütün dünyaya mesaj olarak veriyoruz. Eğer, orada ölenler Müslüman değil de, farklı bir dinden olsalar da şuan da eminim ki batı dünyasından çok daha fazla bir ses çıkmış olurdu. Maalesef bunların insanlık ve insan hakları konusundaki çifte standartları ölenler Müslüman olunca devreye giriyor ve sadece kınama mesajları yayınlayıp, burada nerede hatalarının olduğunu konuşacak mecra oluşturamıyorlar. Acınacak durumdalar.”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER