Atalay; “30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun”

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Meliha Atalay, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Atalay; “30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun”

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Meliha Atalay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızın (Başkomutan Meydan Savaşı) 98.yıl dönümüdür,  hepimize kutlu olsun. 15 Mayıs 1919 tarihinde, İngilizlerin de cesaretlendirmesi ile İzmir’i işgal eden Yunanlılar, Anadolu’da 3.5yıl boyunca yaptıkları inanılmaz işgal, yağma ve zulümlerden sonra, 30 Ağustos Başkomutan Meydan Savaşında tam bir hezimete uğramış ve Zaferimizin ardından, 09 Eylül 1922 tarihinde İzmir’de denize dökülerek “geldikleri gibi gitmişlerdir”. 26 Ağustos gece sabaha karşı, topların hücum marşı çalması ile başlayan ve üzerine destanlar yazılan Büyük Savaş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsılmaz kılan en büyük zaferimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün zeka, bilgi, stratejik kavrayış, vatan ve bağımsızlık sevdası ile yönetilen, kahraman Türk Askerinin canı ve kanı pahasına kazanılan Zafer, Türk Milleti’nin de en büyük gururudur.30 Ağustos Zaferi, dünyadaki bir çok mazlum ve ezilen ülkeye,  bağımsızlık yolunda örnek olmuş ve baş kaldırma cesareti vermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, 5 Ağustos 1921tarihinde Başkomutan oluşunun ardından,7-8 Ağustos 1921 günü,  bir “Ulusal Yükümlülükler” (Tekalif-i Milliye) genelgesi yayınlayarak, Kurtuluş Savaşımızın yalnız ordularımızla değil, tüm ulusun bütün maddi varlık ve manevi güçlerinin birleştirilmesi ile kazanılabileceğini duyurmuş ve dayanışma çağrısı yapmıştır. Bu çağrı Milletimizde büyük bir karşılık bulmuş ve zafer, asker- sivil, kadın- erkek, genç-yaşlı tüm Ulusun zaferi olmuştur.

Tarihten hiç ders almayan, yağmacı, emperyalist ülkeler, Birinci Dünya savaşı sonrasın da düştükleri yanılgıları göz ardı edip, AB, ABD, İsrail’i hep birlik olup Yunanlıları yeniden üzerimize salmaktadırlar. Bugün 30 Ağustos mevziimiz Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatanımızdadır. Bizler, büyük Atatürk’ten aldığımız bilinç ve özgüvenle, O’nun açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümekte kararlıyız. 30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER