Filiz Kılıç, Çocuklarımızın eğitiminden vaz geçemeyiz

Yoğun seçim çalışmalarını sürdüren MHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Filiz Kılıç çocukların ve gençlerin eğitimine büyük önem veriyor.

Filiz Kılıç, Çocuklarımızın eğitiminden vaz geçemeyiz

Yaptığı okul ve ev ziyaretlerinde sık sık bu konudaki düşüncelerini anlatıyor, eğitimcilerle konuşarak sıkıntılarını, taleplerini dinliyor. Çocukların milletimizin ve ailenin temeli olduğunu, yarınlarımızın bu çocuklara emanet edileceğini söyleyen Kılıç şöyle devam etti:

“Çocuklar bizim teminatımızdır. Bu yoğun rekabet ortamında başarılı olmaları için onlara iyi bir gelecek sağlamak, eğitimlerini yaptırmak zorundayız. Çocuğun eğitimi ailede başlar, okulla devam eder. Çocuklarımızın eğitimi için açacağımız kreşlerle ailelere yardımcı olacağız. Dar gelirli ailelerin okuyan çocuklarının okul araç ve gereçlerini biz temin edeceğiz. Maddi imkanı olmayan çocuklarımıza Belediyemiz bünyesinde açacağımız kurslarla derslerinde yardımcı olacağız. Boş zamanlarını değerlendirmeleri, hobilerini geliştirmeleri için de taleplerine uygun kurslar düzenleyeceğiz. Belediye bünyesinde yer alan Kapadokya Eğitim Merkezi’ni daha işlevsel ve aktif hale getireceğiz. Üniversitede okuyan dar gelirli ailelerin çocuklarına burs vereceğiz.  Nevşehir’de okuyan üniversite öğrencilerinin de yine her türlü sıkıntılarında yanlarında olacağız. İhtiyaç olması halinde yeme, içme ve barınma konularında onlara yardımcı olacağız. Hiçbir çocuğumuzun maddi imkansızlıklar sebebiyle okulundan ayrılmasına izin vermeyeceğiz.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER