MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK TAZİYE MESAJI

MİLLETVEKİLLERİNDEN ORTAK TAZİYE MESAJI

Nevşehirli vekiller açıklamalarında "Soma`da meydana gelen maden faciasında yüzlerce memleket evladını kaybettik. Hüznümüz derin, acımız emsalsizdir. Onların acılı haberleri bütün memleket sathında hepimizin yüreklerini dağlamıştır.

Telafisi imkansız kayıplarına karşılık tek tesellimiz, kurtulma ümidi taşıdığımız göçük altında kalan madenci kardeşlerimiz olmuştur" ifadesini kullandılar.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri yayımladıkları ortak mesajlarında ?Alın terleriyle medar-ı maişet için yerin binlerce metre altında oldukça zor şartlarda çalışmak zorunda kalan bu kardeşlerimizin bundan sonraki makamları cennet olsun.

Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin. Onların her birini şehitlerle birlikte haşretsin. Rabbimiz bize bir daha böyle elemler yaşatmasın, bu tür kaza ve belalardan hepimizi muhafaza eylesin.

Bu vesileyle bu elim faciada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah`tan rahmet, geride kalanlara, kederli ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.

Yerin altında kurtulma umuduyla bekleyen kardeşlerimizin en kısa zamanda sağ salim bir şekilde hayata dönebilmelerini Cenab-ı Hak`tan niyaz ediyoruz. Dualarımız, onların bir an önce aramıza katılabilmeleri, bu zorlu süreci bir an önce atlatabilmeleri için olacaktır.

Bütün bir memleketin yüksek ve derin kardeşlik bağlarıyla seferber olduğu bu müstesna acının ortaya çıkardığı dert ve kederleri, sıkıntı ve kayıpları hep birlikte aşmada, milletçe dayanışma içinde yaralarımızı sarmada yardımını esirgememesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz" dediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93