Taştak'ın siyasi hesapları kafa karıştırdı

Yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesi, ilçe ve beldelerde belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatları partilerde yoğun bir şekilde devam ederken Avanos'un Kalaba kasabasında da aynı şekilde partilerde hareketlilik sürüyor.

Taştak'ın siyasi hesapları kafa karıştırdı

Ahmet Ülger, Mesut Yıldırım, Etem Yorgancı şu an için AK Parti'den aday adaylığı müracaatlarını yaptıkları öğrenildi. 80'li yıllarda ANAP döneminde belediye başkanlığı yapan İzzet Taştak'ın da bir süre önce MHP'den sözlü müracaatta bulunduğu ancak şu ana kadar bunu resmiyete dönüştürmediği belirtiliyor. Taştak'ın daha sonra AK Parti ile de görüştüğü iddia ediliyor.

Aynı ismin bu iki partiden adaylığı kesinleşmemesi halinde İYİ Parti'ye yöneleceği belirtiliyor. Diğer yandan İzzet Taştak'ın yakın çevresine "MHP, AK Parti ve İYİ Parti'den olumsuz cevap aldığım taktirde bağımsız olarak adaylığımı açıklayacağım" dediği de iddia edildi.

Siyasi çevreler, İzzet Taştak'ın bu kafa karıştıran "parti trafiğine" bir anlam veremezken, Kalaba halkının bu tür siyasetçilere tepki gösterdiği belirtiliyor.

Diğer yandan Kalaba'da 31 Mart 2019 seçimlerinde yaklaşık üç bine yakın seçmenin oy kullanacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 11:26
banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Birisi
Osman Birisi - 3 yıl Önce

Kılavuzu M. Köroğlu olanın konacağı yer çöplük başıdır..

Alper Taştak
Alper Taştak - 3 yıl Önce

Asılsız haberlerle kedinizi üzmeyin dün olduğu gibi bugünde mhp nin adayi biziz.Daha önce yapmış olduğumuz sözlü başvuruyu yarin resmi olarak gerçekleştireceğiz Allah 'ın izniyle Rabbim utandırmasın İnşAllah.

A.A
A.A - 3 yıl Önce

50 yıldır bu kasabada yaşıyorum. İzzet Başkanın yaptığı hizmetleri kişiliğini karakterini çok iyi bilen
takdir eden birisiyim. HDP hariç hangi partiden aday olursa olsun her zaman yanındayız. Başkanıma şimdiden başarılar diliyorum...

OĞUZ GÜRPINAR
OĞUZ GÜRPINAR - 3 yıl Önce

Bu tip haberlerle MHP nin değerli aday adayları hakkında şaibe oluşturulmaya çalışılmaktadır. İZZET taştak değerli bir büyüğümüz abimiz hocamızdır.her MHP li gibi onunda aday adaylığı müracaat hakkı vardır. Değerli hocamıza çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. MHP den aday olduğu takdirde her zaman olduğu gibi MHP nin başarısı için çalışacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Kalabalı Kalabalı
Kalabalı Kalabalı - 3 yıl Önce

İzzet Taştak niçin aday oluyor. Vizyon yerlerde sürünüyor. Kalabaya ne katacak. kendi gibi eski başkanlardan biriyle sidik yarışına girip Kalabayı ne hallere sürüklediklerini herkes biliyor. Ayıptır Kalabalının aklıyla zekasıyla alay etmeyin çekilin kendi köşenize iyi kötü biraz haysiyetiniz var onuda bitirmeyin.

M.Y
M.Y - 3 yıl Önce

İZZET TAŞTAK DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE MHP DEN ADAY MIŞ. NE ZAMAN MHP DEN ADAY OLDU DOĞRUSU MERAK EDİYORUM. DÜN ANAP LIYDI BUGÜN AKP Lİ YADA İYİ Lİ YADA HERHANGİ BİR PARTİLİ AMA ASLA MHP Lİ DEĞİL. OLMADI OLAMAZ DA.

Kalaba nın muhtarı
Kalaba nın muhtarı - 3 yıl Önce

Ben bu yaşıma geldim izzet i MHP den aday görmedim. MHP nine adayları belli zaten bence o kendi partili.. Kendi başkan olsuna parti mühim değil.

CcC
CcC - 3 yıl Önce

2009 da sayin taştak encümen olacakti çok degerli Alper bey abim engel oldu. Özür dileyerek söylüyorum bunca zaman icerisinde neden bu kadar geciktirip MHP müraacaat da bulunmayipda son güne birakiliyor sorarim bunu Allah cc hiç bir kulunu utandirmaz kul kendi hata yapar utanilacak iş yapar yinede partimiz herkese Acik müracaat edebilir. Bizim ocakdan yetişip davasini b u güne kadar sahip cikmiş kardeşimiz var. Durusuyla hiç bozulmamiş hep ülkücü harekete hizmet etmiş kim olursa şahsina bakmamiş Koç gibi bir Reis var Oguz reis yolun Açik olsun reisim

SIRADAKİ HABER