NEVŞEHİR HALİL İNCEKARA BİLİM SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE BEYİN OLİMPİYATLARINA KATILIYOR

Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezinden ön eleme sonucu seçilen üç öğrenci Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit´in sponsorluğunda, Türkiye Beyin Olimpiyatlarına katılıyor.

NEVŞEHİR HALİL İNCEKARA BİLİM SANAT MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE BEYİN OLİMPİYATLARINA KATILIYOR

Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Emre Ergin, Türkiye Beyin Olimpiyatları hakkında yaptığı açıklamada “Türkiye Beyin Olimpiyatları kapsamında 81 ilden 108 ayrı Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), festivalde yer alacak. Türkiye Beyin Olimpiyatları´na 6-14 yaş grubu çocuklar yarışacak.

Takımlar üçerli gruplar halinde yarışacaklar. Türkiye Geneli Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin zeka gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerin analitik düşünme teknikleri ile tanışmaları ve bu becerilerini sağlamak amacı ile 21-23 Nisan 2017 tarihleri arasında ev sahipliğini Kocaeli Belediyesinin yaptığı “Türkiye Beyin Olimpiyatları” yarışması düzenlenecek bu kapsamda ilimiz Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkezinden Matematik öğretmeni Tahsin Deveci önderliğinde Nazmi Ege Güven, Osman Nuri Ak, Talha Özkan adlı öğrencilerimiz ön eleme sonucu yapılan sınavda başarı göstererek Türkiye Beyin olimpiyatları yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardır.

Merkezimiz öğretmen ve öğrencilerine bu olimpiyatlarda ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanarak başarılar diliyor iyi bir sonuç almalarını umuyorum. Katılımcı öğrencilerimize sponsor olarak maddi desteklerinden dolayı değerli Nevşehir Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit´e Bilime verdiği katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Mehmet Karaca

 

/images/haberler/resimler/2017-4/21/1453588099900.jpg

 

 

/images/haberler/resimler/2017-4/21/1454214975375.jpg

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER