Tosun’a önemli görev

Ömer Tosun, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

Tosun’a önemli görev

15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri atandı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ilk toplantısıyla göreve başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ajansın ilk yönetim kurulu toplantısında, yasa gereği seçimlerin yapılacağı 1 Ocak tarihine kadar yönetim kurulunun Bakan tarafından atandığını belirterek, görevi kabul eden kurucu üyelere teşekkür etti.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının ilk toplantısı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Hilton Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı ve Kurucusu Fettah Tamince, Sway Hotel Palandöken’in Sahibi Can Dikmen, Cem Kınay XPD Kurucusu Dr. Cem Kınay, Diana Travels Agency hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Palamo Hotels Başkanı Ece Tombul, Concorde Hotels ve Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yağcı, Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, Pamuk Gıda Kurucusu Metin Pamukçu, Indigo Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve yedek üye olarak DO&CO Kurucusu Atilla Doğudan’ın katılımıyla toplandı.

Nevşehir ve Kayseri bölgesi Brezilya Fahri Konsolosluğu, DEİK Brezilya İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten ve aynı zamanda Rio Branco Brezilya Devlet Nişanı sahibi olan Ömer Tosun, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Indigo Group ile Kapadokya bölgesinde ilk lüks butik otel ve ilk balon firmasının kurulması gibi Kapadokya turizminde birçok ilke imza atmayı başarmıştı.

Indigo Group halihazırda Museum Hotel, Matiana Travel, Lil’a Restaurant, Indigo Gallery, Le Musee ve Indigo Jeotermal gibi markaları ile turizm, otelcilik, tarım, enerji ve halıcılık sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Indigo Group gerçekleştirdiği jeotermal çalışmalarının bir sonucu olarak Kapadokya bölgesine farklı konseptlerde üç lüks termal otel ve sera yatırımları da planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">