Kapadokya Üniversitesinde Anadolu Gözlemevi Kuruluş Çalıştayı

Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşeri Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi, 26 - 27 Mart 2020 tarihlerinde Çevreci Beşeri Bilimler Gözlemevleri Ağı - Anadolu Gözlemevi Kuruluş Çalıştayı düzenliyor.

Kapadokya Üniversitesinde Anadolu Gözlemevi Kuruluş Çalıştayı

Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşeri Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi, çevreci beşeri bilimler alanında uluslararası araştırmalar yürüten, Afrika, Asya, Avusturalya, Kuzey Kutbu, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’da kıtalar bazında örgütlenmiş bulunan Çevreci Beşeri Bilimler Gözlemevleri Ağı (Humanities for the Environment Observatories Network) oluşumuna dâhil olmak için çalışmalara başlıyor.

Kapadokya Üniversitesinde düzenlenecek olan “Çevreci Beşeri Bilimler Gözlemevleri Ağı -Anadolu Gözlemevi Kuruluş Çalıştayı”, Türkiye’de çeşitli üniversitelerde arkeoloji, antropoloji, jeoloji, çevre mühendisliği, uluslararası ilişkiler ve çevre tarihi gibi alanlarda çalışan akademisyenleri bir araya getirecek.

Çalıştay kapsamında, Çevreci Beşeri Bilimler Gözlemevleri Ağı yapısı içerisinde yer alması ve adının “Anadolu Gözlemevi” olması planlanan yapının Kapadokya Üniversitesi bünyesinde kuruluş ilkeleri, çalışma yöntemleri, vb. konular ele alınacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100