Kapadokya Üniversitesi’nden meme kanserine karşı anlamlı farkındalık

1-31 Ekim “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Kapadokya Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikler dizisinin son gün programı tamamlandı.

Kapadokya Üniversitesi’nden meme kanserine karşı anlamlı farkındalık

Kapadokya Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı ve öğrencileri tarafından organize edilen, Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen etkinliklerin son gününde, “Erken teşhis hayat kurtarır! Korkma farkında ol!” yazılı meme kanseri farkındalık pankartı, sıcak hava balonu ile Göreme semalarında uçuruldu.

Kapadokya Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Program Başkanı Dilek Ataseven, etkinlik hakkında bilgi vererek, “Meme kanserinin erken tanısı hayat kurtarır. Burada da amacımız hem üniversitemiz öğrenci ve çalışanlarında hem de Kapadokya bölgesinde farkındalığı artırarak, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen kanser taramalarına ve toplum sağlığına destek olmaktır. Bu kapsamda ‘Erken teşhis hayat kurtarır! Korkma farkında ol!’ yazılı meme kanseri farkındalık pankartımızı üniversitemiz sıcak hava balonu ile gökyüzüne uçurduk. Bölge halkının ilgisinden hayli memnunuz.” diye konuştu.

Farkındalık için konferans düzenlendi

Kapadokya Üniversitesi’nin 1-31 Ekim “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında son gün bir konferans da düzenlendi. Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkanı Dr. Murat Türkyılmaz’ın da katılımı ile çevrim içi olarak düzenlenen konferansa, konuşmacı olarak ayrıca İzmir Katip Çelebi Üniversitesinden Doç. Dr. Merve Gürsoy, TÜMRAD-DER Yönetim Kurulu Üyesi Ece Erdoğan ve Acıbadem Üniversitesi TGT Programından Öğr. Gör. Özge Kovan katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER