NEVÜ-NEVKAM’dan Kuşaklar Arası Kültür Köprüsünde Buluşuyoruz: “Bir Varmış Bir Yokmuş” Adlı Etkinlik

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kapadokya Araştırma ve Uygulama Merkezi (NEVKAM) tarafından ‘Kuşaklar Arası Kültür Köprüsünde Buluşuyoruz’ projesi kapsamında “Bir Varmış Bir Yokmuş” adlı etkinlik düzenlenecek.

NEVÜ-NEVKAM’dan Kuşaklar Arası Kültür Köprüsünde Buluşuyoruz: “Bir Varmış Bir Yokmuş” Adlı Etkinlik

10 Mart 2021 tarihinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve NEVÜ-NEVKAM  Müdürlüğü eşgüdümünde yürütülen “Kuşaklar Arası Kültür Köprüsünde Buluşuyoruz” projesi kapsamındaki ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ adlı ilk etkinlik 1-31 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitim alan öğrencilerin özellikle küresel salgın döneminde aile büyükleri ile evde vakit geçirdiği zaman diliminde, sözlü kültür ürünlerinden masalların icrası ve aktarımı konusunda farkındalık oluşturmayı ve geleneğin nesiller arasındaki aktarımını amaçlayan etkinliğe; Nevşehir genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullardaki öğrenciler, danışman öğretmenleri aracılığıyla başvurabilecekler.

Etkinlik kapsamında derlenen masalların bölgede somut olmayan kültürel mirasın müzelenmesi, yayınlanması ve örgün eğitim faaliyetlerinde kullanılması amaçlanıyor.  

Etkinlik faaliyet rehberi ve diğer belgelere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://nevsehirarge.meb.gov.tr

https://nevkam.nevsehir.edu.tr/

https://mirasmuzesi.nevsehir.edu.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER