NEVÜ öğrencilerine ‘Kaygı ve umut denklemi’ üzerine seminer verildi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) tarafından öğrencilere yönelik, ‘Kaygı ve umut denklemi’ üzerine seminer düzenlendi.

NEVÜ öğrencilerine ‘Kaygı ve umut denklemi’ üzerine seminer verildi

NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) tarafından çevrim içi gerçekleştirilen seminerde Psikolog Fatma Çalışkan üniversite öğrencilerine kaygı, motivasyon, farkındalık ve umut hakkında psikolojik sağlamlılıkla ilgili detaylı bilgi verdi.

Öğrencilerin yoğun katılımının yanı sıra soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen seminerde küresel olarak yaşanan salgın felaketinin kaygı duygusunu tetikleyebileceğini, bu nedenle umut ile kaygı arasında bir dengenin kurulması gerektiğine vurgu yapan Psikolog Fatma Çalışkan çözüm olarak, kendilerinin hayata daha pozitif bakarak bu süreçle nasıl daha rahat baş edilebilecekleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

Çalışkan’ın sınav kaygısı ile ilgili soruları yanıtlamasıyla son bulan etkinlikte öğrenciler, etkinliği düzenleyen NÜKMER’e ve Psikolog Fatma Çalışkan'a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER