NEVÜ ve İŞKUR ortaklığında öğrencilere yönelik “İş arama becerileri eğitimi”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ile Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında imzalanan “İşbirliği protokolü” çerçevesinde öğrencilere yönelik düzenlenen “İş arama becerileri eğitimi”  çevrim içi olarak devam ediyor.

NEVÜ ve İŞKUR ortaklığında öğrencilere yönelik “İş arama becerileri eğitimi”

NEVÜ ile İŞKUR ortaklığında ilki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine yönelik yüz yüze verilen ve pandemi sebebiyle de Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Turizm Fakültesi öğrencilerine İŞKUR Eğitmeni ve Meslek Danışmanı Fatih Büyükdağ'ın katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirilen “İş arama becerileri eğitimi”, son olarak Avanos Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlendi.

NUZEM üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilen eğitimde Büyükdağ öğrencilere özgeçmiş hazırlama, mülakat türleri, kişisel imaj ve beden dili hakkında bilgiler verdi.

NEVÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emine Zehra Turan, Avanos Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Betül Aytepe Serinsu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Kamuran Özdil’in de öğrencilere kariyer hedeflerini erken belirlemenin önemi ve avantajları hakkında bilgi verdikleri eğitimlerde ayrıca,  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin desteğinde olan stajlar ve iş ilanı portalı  “yetenekkapisi.org”a kayıt olunması konusunda tavsiyelerde bulunuldu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen çevrim içi eğitimler sonunda öğrencilere, İŞKUR tarafından dijital ortamda katılım sertifikası da verildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 11:54
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER