NEVÜ’lü öğrencilere “Pandemi Döneminde Varoluşsal Kaygılar “ konulu seminer

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından üniversitede eğitim – öğretim gören öğrencilere pandemi döneminde psikososyal destek amacıyla “Pandemi Döneminde Varoluşsal Kaygılar” konulu seminer düzenlenecek.

NEVÜ’lü öğrencilere “Pandemi Döneminde Varoluşsal Kaygılar “ konulu seminer

NEVÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVSEM) bünyesinde, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (NUZEM) alt yapı desteğiyle, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü PDR Anabilim Dalı Başkanlığı önderliğinde öğrencilere yönelik seminerler serisi düzenleniyor. 

Bu kapsamda 14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 20:00’da online (çevrimiçi) olarak düzenlenecek seminere NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sarıçalı konuşmacı olarak katılarak “Pandemi Döneminde Varoluşsal Kaygılar” üzerine öğrencileri bilgilendirecek.

Düzenlenecek seminerler serisi ile birlikte dünya ölçekli yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle pek çok değişikliğe ayak uydurmak zorunda kalan NEVÜ’lü öğrencilerin,  bu zorlu süreçte yaşadıkları stres, kaygı ve çaresizlik duygularıyla baş etmeleri, yüz yüze eğitimde ulaşabilecekleri psikososyal desteğe uzaktan da erişebilmelerini sağlamak amaçlanıyor.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER