Rektör Aktekin’den Borsa Başkanı Salaş’a ziyaret

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ile birlikte,  Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş’ı ziyaret etti.

Rektör Aktekin’den Borsa Başkanı Salaş’a ziyaret

Aktekin ve Çolakoğlu’nu makamında ağırlayan NTB Başkanı Salaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

NTB ve yürüttüğü çalışmalar hakkında Rektör Aktekin’e bilgi veren Başkan Salaş, üniversitenin ortaya koyduğu güzel ve başarılı çalışmalarıyla şehrin kalkınmasında öncülük eden bir eğitim kurumu olduğunu belirterek, NTB olarak bundan sonra da üniversite ile ortak projelere imza atarak desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

Üniversite olarak kamu kurumlarıyla birlikte sivil toplum kuruluşlarıyla ikili işbirliklerine büyük önem verdiklerini belirten Rektör Aktekin ise, “Göreve geldiğim günden bugüne şehrin de bizden beklentileri doğrultusunda çalışmalarımıza ikili istişareler halinde başladık. Bu kapsamda da ziyaretlerimizi gerçekleştirerek şehrimizin sahip olduğu turizm, tarım, sanayi ve hayvancılıkla birlikte sahip olduğu tüm değerleriyle kalkınmasına yönelik kamu kurumlarıyla olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarıyla da fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Bu vesileyle üniversitemizin kuruluşundan bugüne vermiş olduğunuz tüm desteklerinizden dolayı şahsım ve üniversitemiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Rektör Aktekin ayrıca, üniversitede açılması planlanan yeni bölüm ve programlarla ilgili Başkan Salaş ile görüştü.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER