Rektör Bağlı söyleşilere katıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı İstanbul´da düzenlenen iki farklı söyleşi de konuştu.

Rektör Bağlı söyleşilere katıldı

 

İlk olarak ‘Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu´ tarafından İstanbul´da düzenlenen söyleşiye katılan Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, ‘Çok Kültürlülük ve Birlikte Yaşamanın Siyesi ve Sosyolojik Tarihi´ üzerinde tarihten günümüze yaşanan olaylar üzerinden örnekler verdi.

Bağlı, burada düzenlenen söyleşinin ardından katılımcıların kitaplarını imzaladı.

Bağlı, ‘Modern Dünyada Müslüman Olmak´ konulu söyleşide konuştu.

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, hayatın içinden örnekler vererek, “modern dünyada Müslüman olmak” başlıklı konuları anlattı.

Konuşmasında “adalet” ve “bireysel güvenilirlik”  hususlarını vurgulayan Rektör Bağlı “Modern dünyada Müslüman olmak, düşünüldüğü gibi zor değildir.  Bizlerin üzerine düşen görev bu modern dünyada, İslam´ı kurallarıyla yaşamaktır” diye konuştu.

Söyleşi sonunda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Rektör Bağlı´ya günün anısına binaen çiçek takdim etti. Mehmet Karaca

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44