“Sokağa inersek eylem değil ihtilal yaparız”

Nevşehir Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Furkan Yeşilöz, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylar hakkında konuşarak ortalığı karıştırmak isteyenlere Alparslan Türkeş’in meşhur sözünü hatırlattı.

“Sokağa inersek eylem değil ihtilal yaparız”

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşananların bariz gaflet ve dalaletin yansıması olduğunu ifade eden Başkan Yeşilöz, “Olaylar yaşanırken, arkasındaki hainlerin alenen gözüktüğü ve bir öğrenci buhranından ziyade geleceğin 'büyük ülke Türkiye'sini terör örgütlerini maşa tutarak yok etmek isteyenlerin vücut bulma halidir. Unuttukları şudur ki; ‘Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır’ denmeyecektir. ‘Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.’ diyen atamızın mirası bizlerde vücut bulmuştur. Rahmet-i Rahman'a kavuşan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in dediği gibi, ‘Benim evlatlarım sokağa inerse eylem değil ihtilal yapar!’ sözü ile kendilerini bir kez daha uyarıyoruz.” dedi.

Haddinizi aşmayın diyerek uyarılarını tekrarlayan Nevşehir Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Yeşilöz, “Türk devletinin, polisinin ve askerinin yanındayız. Tek bir saç tellerine zarar gelirse  hesabını alayınıza, ağa babalarınıza sorarız. Kaos ortamına çekmek istediğiniz düzene kimse gelmeyecek, aklı selim Türk gençliği ilimde,  irfanda, sanatta, bilimde ilerleyecektir. Sabrımız nefretimizin üzerindedir lakin aklınızı başınıza alın. Devletimizin bizlere 'okuyup gelişesiniz, geliştiresiniz' diye verdiği imkanları kötüye kullanmayın.” ifadelerini kullandı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER