Turizm Alanında Bilimsel Araştırma Yöntemleri Çalıştayı başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi'nin ortak olduğu ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca (BİDEB) yürütülen "Turizm Alanında Bilimsel Araştırma Yöntemleri Projesi”ne  yönelik gerçekleştirilen çalıştay başladı.

Turizm Alanında Bilimsel Araştırma Yöntemleri Çalıştayı başladı

Üç gün sürecek olan ve alanında uzman öğretim üyelerinin sunumuyla Microsoft Teams üzerinden çevrimiçi olarak TÜBİTAK 2237-A Destek programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Turizm Alanında Bilimsel Araştırma Yöntemleri Projesi”ne yönelik gerçekleştirilen çalıştay, turizm alanında lisansüstü eğitim gören öğrencilerin akademik ve mesleki araştırmalarında kullanacakları bilimsel süreçleri pekiştirip uygulayabilecekleri, lisans ve lisansüstü eğitim programlarında aldıkları bilimsel araştırma yöntemleri uygulamalarını daha fazla tecrübe edebilecekleri ve bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir alan yaratmayı amaçlıyor.

Türkiye genelinde, turizm alanında lisansüstü (Yüksek Lisans - Doktora) öğrenimine devam eden öğrencilerin başvurduğu çalıştay’a, NEVÜ Turizm Fakültesi hem ortak olarak hem de Turizm Fakültesi Öğretim Üyelerinin ders vermesiyle destek sağlıyor. Doç. Dr. Duygu Eren’in Yapısal Eşitlik Modellemesi ve Doç. Dr. Bekir Bora Dedeoğlu’nun SPSS Uygulamaları konusunda destek sunacakları çalıştay, 20 Şubat 2021 tarihinde yapılacak değerlendirme toplantısının ardından sona erecek.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER