Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Eğinç’ten Rektör Aktekin’e ziyaret

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Eğinç, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Eğinç’ten Rektör Aktekin’e ziyaret

Eğinç kendisine eşlik eden Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada ile birlikte Rektör Aktekin’i ziyaret etti.

Genel Müdür Eğinç ve beraberindeki heyete ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Rektör Aktekin, üniversite ve üniversitenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Üniversite olarak kamu ve toplum yararına yönelik faaliyetlerde bulunan kuruluşları önemsediklerini ifade eden Rektör Aktekin, Türkiye Diyanet Vakfı ile de kurumlar arası iş birliği kapsamında ortak çalışma ve projelere hazır olduklarını söyledi.  

Üniversitenin gençlerin eğitimleriyle birlikte bulunduğu şehrin ve bölgenin sahip olduğu değerlerine sahip çıkarak yürüttüğü çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyleyen Eğinç, Rektör Aktekin ve yönetimini tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Genel Müdür Eğinç ayrıca, Diyanet Vakfı olarak kendilerinin de özellikle gençlerin ve toplumun yararına olacak her türlü çalışmaya açık olduklarını sözlerine ekledi.

Rektör Aktekin ile Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü olarak yürütülebilecek çalışmalar üzerine bir süre görüşen Eğinç ve beraberindeki heyet, NEVÜ Damat İbrahim Paşa Yerleşesi içerisinde bulunan Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesi ve NEVÜ Öğrenci Yaşam Merkezi’ni gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER