Aktürk: Ürgüp’ün gelecek yüzyılını planlayacağız

AK Parti Ürgüp belediye başkan aday Mehmet Aktürk, “Ürgüp Kapadokya’nın marka kenti olacak, kararlı adımlarla çözülecek ve Ürgüp kabuğunu bilgiyle, cesaretle kıracak.” dedi.

Aktürk: Ürgüp’ün gelecek yüzyılını planlayacağız

Ürgüp için yapacağı çalışmaları ve projelerini anlatan Aktürk, Ürgüp’ün gelecek yüzyılını planlayacaklarını belirterek, “Hayal ettiğim Ürgüp’ün gelecek yüzyılını planlayacağız. Burada yaşayan her insanın gurur duyduğu, başkalarına örnek olsun diye anlattığı, gittiği her yerden dönerken heyecanlandığı Ürgüp’ü konuşacak. Göreve geldiğim ilk günden itibaren rozetimi çıkarıp, tüm Ürgüp hemşehrilerimin belediye başkanı olacağım. Benim için belediye hizmetlerinde tek ölçü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarıdır.” diye konuştu.

“Ürgüp için projelerimiz hazır”

Ürgüp için çalışacak ekibin hazır olduğunu kaydeden Aktürk, “Ürgüp için projelerimiz, planlarımız, bunları gerçekleştirecek ekibimiz hazır. Hepsinden öte attığımız her adımı Ürgüplülerle birlikte atacağız, danışarak, görüşerek, paylaşarak yöneteceğiz. Kentin sahibi, belediye yönetimi değildir. Kentin sahibi, o kentte yaşayan hemşerilerdir. Bu anlayış temelinde halkımızla birlikte Ürgüp’ümüzü Kapadokya’ya ve dünya turizminde adından söz ettirecek projelerini hayata geçireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Aktürk, şöyle devam etti:  “Her şeyden önce markalaşma yolunda bir bütün olarak hareket edilmeli. Turizm mutlaka 12 aya yayılarak 12 ay istihdam sağlanmalı. Ancak bu sadece Ürgüp’te faaliyet gösteren şirketlerin yapabileceği bir şey değil. Bir kere turizm bir devlet politikası haline getirilmeli.

“Ürgüp marka kent olacaktır”

Ürgüp gibi küçük bir Anadolu ilçesini, dünyanın konuştuğu örnek bir ilçe haline getiren çalışmalara imza attık. Kapadokya bölgesinin konaklama ve eğlence merkezi Ürgüp’ü çok daha büyük projeleri hayat geçirmek, ben ve ekibim için yeni bir değişim zaferi olacaktır. Ürgüp`ün marka kent olması demek; istihdamdan eğitime tüm alanlarda çağdaş bir kent olacağımızın sözünü vermek demektir. Öncelikle Ürgüplülerin yaşadıkları kentte mutlu olmaları bizim için esastır. Gerçekleştireceğimiz etkinliklerle esnaflarımızın kazançlarını sağlarken Ürgüplü hemşerilerim de gönüllerince eğlenecek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER