“Hayatın Anlamı Kitap” projesi 5. sezonuna start verdi

“Hayatın Anlamı Kitap” projesi 5. sezonuna muhteşem bir mekanda, muhteşem bir açılışla start verdi.

“Hayatın Anlamı Kitap” projesi 5. sezonuna start verdi

Ürgüp ilçesinde dört sezondur başarılı bir biçimde yürütülen “Hayatın Anlamı Kitapprojesinin 2021-2022 dönem açılışı Seraphim Cave Hotel’in ev sahipliğinde Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, proje koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, Ürgüp Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Kavukoğlu, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve Nevşehirli sanatçı ve yazarların katılımı ile gerçekleştirildi.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin manevi huzurlarında yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Kaymakam Mehmet Maraşlı yaptı.

Kaymakam Maraşlı yaptığı konuşmasında; “Ürgüp ilçemiz birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış tarihi ve kültürel değerleri ile her daim ön planda olan kadim bir ilçe. Bizlerde burada göreve başladığımız ilk günden itibaren bu güzide ilçenin kültürel coğrafyasına nasıl katkıda bulunabileceğimizin derdinde olduk. Etrafa güzellik saçabilmenin, öncelikle insanın iç güzelliğinden geçtiğini bu güzelliği açığa çıkartmanın ise insanın kendini tanımasıyla, yani kendini okumaya başlamasıyla mümkün olacağına inandık. Yüce yaratıcının, Kur’an-ı Kerim ile birlikte peygamberimiz nezdinde biz beşerilere verdiği ilk emir olan ‘Oku’ emirinden aldığımız feyiz ile de, insanımızın ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bilgiye ulaşabilmesi yönündeki ilk adım olan okuma alışkanlığını kazanabilmesi için bu projeyi el üstünde tutarak, diğer tüm projelerimizin ana kaynağı mahiyetinde hayata geçirmek istedik.

Bugün açılışını yaptığımız ve büyük bir gururla beşinci yılını gerçekleştirecek olduğumuz ‘Hayatın Anlamı Kitap’ projemiz aslında içerisinde 14 etkinliği daha barındıran, gerek kamu kurumlarının gerek, sivil toplum kuruluşlarının gerekse sevgili hayırseverlerimizin gönüllü katılımlarıyla destek verdiği ve gün geçtikçe büyüyen çok amaçlı bir proje. Bu vesile ile bugüne kadar projemize destek veren tüm paydaşlarımıza, emeğini esirgemeyen çalışanlarımıza, sevgili öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ve her şeyin en güzeline layık olan vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Onların destekleri ile okullarımıza Z-Kütüphaneler kazandırdık, mevcut kütüphanelerimizi modernize ettik. Yine onların talep ve yönlendirmeleri doğrultusunda yazar- düşünür ve iş insanlarımızı ilçemizde ağırlayarak deneyimlerini bizlerle paylaşmalarını sağladık. İlçemizin ve bölgemizin güzide mekanlarında okuma günleri yaptık. Tüm bu çalışmaları yılmadan yorulmadan daha da geliştirerek yine sizlerin o güzel destekleriniz ile yapmaya devam edeceğimizi umuyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Lütfen hayatımızın her köşesinde kitaplar olsun, hep kitapla kalın.” dedi.

Kaymakam Maraşlı’nın konuşmasının ardından 10 dakika kitap okuma etkinliğine geçildi. Tüm katılımcıların Kapadokya’nın eşsiz ve huzur dolu sessizliğinde 10 dakika boyunca okudukları satırların ardından, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Tutti Kuaret grubu katılımcılara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Protokol üyelerinin gurup üyelerini tebriklerinin ardından program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER