Spiker Ceren Bektaş Ürgüplülerle buluştu

Ürgüp Kaymakamlığınca düzenlenen "Hayatın Anlamı Kitap" Okuma Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Kariyer Planlamada Meslek Seçimi” konulu söyleşi için İlçeye davet edilen Spiker Ceren Bektaş, Ürgüp Belediyesi Sinema ve Konferans Salonu´nda dinleyicilerle buluştu.

Spiker Ceren Bektaş Ürgüplülerle buluştu

 

Söyleşiye Kaymakam Mehmet Maraşlı, Eşi Arzu Güleryüz Maraşlı, İlçe Siyasi Parti Başkanları, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve birçok vatandaşımız katıldılar.

Meslek seçiminde ve kariyerinde nelerin etkili olduğundan bahseden ve kariyer planı çizmekte olan öğrencilere kendi tecrübelerini aktaran Bektaş, üniversitede Paleontropoloji bölümü okumasına rağmen ailesinin yönlendirmesiyle televizyona ve haber spikerliğine merak saldığını, bu alanlarda kurs ve eğitimler aldığını, daha sonra hem üniversiteye devam edip hem de televizyonda staj yaparak bu alanda kendini geliştirerek birçok kanalda ve programda muhabirlik, editörlük yapıp haber programı sunduğundan bahsetmiştir. Ayrıca kitap okumanın önem ve değerinden de bahsederek "Hayatın Anlamı Kitap" gibi projelerin başka il ve ilçelere de örnek olması temennisinde bulundu.

Söyleşi sonunda Kaymakam ve Eşi, Bektaş´a çiçek ve plaket takdim ederek kendisine teşekkür ettiler.

Bektaş´ta Ürgüp halkıyla böyle güzel bir projede buluşmasını sağladıkları için kendilerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93