Ürgüp Belediyesinde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Ürgüp Belediyesi'nin 31 Mart seçimlerinin ardından oluşan yeni meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Aktürk başkanlığında toplandı.

Ürgüp Belediyesinde yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli Ürgüplü hemşehrilerimiz İlçemize hizmet etme onurunu bizlere attıkları değerli oylarıyla vermişlerdir. Bunun ne denli önemli olduğunu ve sorumluluğumuzun farkındayız, sadece ben ve arkadaşlarım değil, bu meclis çatısı altında bulunan siz değerli meclis üyelerinin de bunun bilincinde olduğunuza inanıyorum. Ürgüp İlçemizde atılım ve gelişim konusunda yapacağımız çok önemli işlerimiz var. Tarihi dokusu, doğal mirası, turizmiyle Ürgüp İlçemizin potansiyelini biliyor, bunları daha çok öne çıkararak vizyon bir kent haline getirmek bizlerin borcu olduğuna inanıyorum.

Bizlere düşen doğru politikalarla projeler oluşturmaktır. Bu yoldaki amacımız Ürgüp'ümüzü daha ileri seviyeye getirirken kaliteyi esas alarak yaptığımız işleri gelecek nesillere sermaye sağlayacak bir miras olarak kalmasını temin etmektir. Bunun için tüm projelerimizi kalıcı, sürdürülebilir, halkın refahı ve huzuru mutluluğu üzerine oluşturacağız.”

Hizmet anlayışının şiarının katılım, adalet, dürüstlük ve şeffaflık olduğunu vurgulayan Başkan Aktürk, konuşmasının devamında; “Yönetim anlayışımızın temelinde insan ve işimizi sevmek olacaktır. Ürgüp'ümüze hizmet etmek için hepimiz hazırız ve görevdeyiz” dedi.

16 Maddelik gündemle toplanan Ürgüp Belediye Meclisinde komisyonlara üye seçimi yapıldı.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER