Ürgüp Gümrük Müdürlüğü A Sınıfı Oldu

Nevşehir Sanayici ve İş insanları Derneğinin (NESİAD) girişimleri ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Nevşehir Ticaret Odası ve Gümrük Turizm İşletmeleri Başkanı Arif Parmaksız’ın destekleri ile Ürgüp Gümrük Müdürlüğü A Sınıfı oldu.

Ürgüp Gümrük Müdürlüğü A Sınıfı Oldu

Konu hakkında açıklama yapan NESİAD Başkanı Mustafa Ertaş, “Girişimlerimiz öncesi üyelerimiz gümrük işlemlerinde GTİP kodlarının tanımlı olmamasında ve Ürgüp Gümrük Müdürlüğü sadece yolcu ve yolcu beraberinde gelen eşyaların işlemlerini yapmaya yetkili C sınıfı Gümrük Müdürlüğü iken; Nevşehir ilinin yöresel ürünü ponza taşı, yatak limon ve patates ihracına yetkili kılınmış, diğer yöresel ürünler mermer, şarap, halı, kilim, topraktan mamul çanak-çömlek-çiçek saksısı, hediyelik eşya, soğan ve konfeksiyon mamullerinin ihracatı yapılmaktaydı.

Gerekli girişimlerimiz Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz’ün ve Nevşehir Ticaret Odası ve Gümrük Turizm İşletmeleri Başkanı Arif Parmaksız’ın destekleri ile şehrimizdeki gümrük müdürlüğü artık A sınıfı olmuştur. A sınıfı gümrükler her türlü gümrük işlemlerini yapabilmektedir. Bunun için Nevşehirli ihracatçılarımızın başka bir şehre gitmelerine gerek kalmamıştır.

Yeni sınıflandırılan gümrük müdürlüğümüzün şehrimize ve sanayicilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">