COVID-19

Corana lı günlerde  maalesef Ankara da hastanedeydim .Canım annemin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatırmak zorundaydık .Çok zor günler yaşadım ve yaşıyorum.

Tüm yakınlarımın hastalık anlarında ameliyatlarında yanlarında bulundum ama böyle bir dönemde orada bulunmak gerçekten çok zor ve titizlik istiyordu. Refakat cı ve ziyaretçi yasağı olmasına rağmen  annemin durumundan dolayı kalmak zorundaydım. Hastanede geçen günlerimde sağlık personelinin ne kadar zor şartlarda ve risk altında çalışmalarına bizzat şahit oldum. Evlerine dahi gidemeyen nerdeyse  yirmi dört saat çalışan doktor eczacı  hemşire laborant yardımcı personel  yani tüm hastane çalışan personeline gerçekten minnettar olmamız gerekiyor . Bir doktor eşi ve ailemin nerdeyse değişik dallarda  tamamı  doktor olan bir aileye sahip olduğumdan çalışma şartlarına her gün şahidim  ve  bu kadar özveriyle çalışmaları  yaptıkları yeminin hakkını fazlasıyla verdiklerinin kanıtıdır  .65 yaş üstünün sokağa çıkmak yasağı varken doktor ve eczacılara yok  canla başla çocuklarında habersiz  yoğun çalışıyorlar.Bu dönemde bizlerinde yapacağı yatan hastalara ziyaret için zorlamama  bu dönem için ne öneriliyorsa kurallara  uyma evde olanlar ruh sağlığını bozmadan  kaliteli vakit geçirmeli diye düşünüyorum.  Öyle bir dönem yaşıyorduk ki çoğu ailede sıcak yemek pişmez olmuştu sürekli brançtan brança  yemekten yemeye dolaşan bir millet olmuştuk belki de coranavirüs  sayesinde aileler evlerini otel olarak değil de gerçekten yaşam merkezi  yuva olarak görmeye başladı.

Böyle bir zamanda Hala bu virüsün önemini hissetmeyen  fütursuzca ortalarda dolaşan İnsanlar  lütfen evinizde oturun .Hem kendinizi hem çevrenizi  tehlikeye sokmayın.

Gerçekten  çok  hassas günler yaşıyoruz  sağlığımıza dikkat edelim derken iş ,aş  ve geçimi de kara kara düşünüyoruz .İş  insanları vergi ,sigorta maaş ,kira nasıl ödeyeceğim diyor .İşsizlik fonundaki yüzotuzbir [131  milyar belki bu dertlere derman olur.

Bu salgını umarım az kayıpla başımızdan defederken, korkuya teslim olmadan yavrularımızın moralini bozmadan onlarla evde bulunulduğu zamanlarda kaliteli,mutlu  ve unutamadıkları güzel günler geçirmelerini sağlamak belkide bir fırsattır .

Başta Sağlık bakanı  olmak üzere ,Sağlık teşkilatına ve bir gazeteci olarak basın mensubu arkadaşlarıma  bu mücadelede başarılar diliyorum.

Esenkalın …

YORUM EKLE
YORUMLAR
H
H - 4 ay Önce

Halit Yüncü ; Ilk önce annenize geçmis olsun der acil şifalar dilerim.. Tüm Türkmilleti hassas günlerden geciyoruz ama siz daha hassas daha meşekatli ve zor bir süreçten geciyormussunuz.Allahim yar ve yardimcınız olsun,siz her zaman toplumda yol gösteren iyilik melegi bir Türk kadınısıniz sizi takdir etmemek ne mümkün annenizin hastalıgınfa bile Covid 19 gibi illet cagın vebası hakkında hassasiyetlerinizi bildiriyorsunuz yazınızda çok duygulandım kaleminize yüreginize saglik iyiki varsıniz efendim..Saygılarımla

Aynur bedirhanoğlu
Aynur bedirhanoğlu - 4 ay Önce

Semra hanımcım öncelikle annenize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Rabbim acil şifalar versin. Yüreğinize sağlık duygu ve düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Bu zor süreçte hepimiz üstümüze düşen görevi canla başla yapmalıyız. Umarım bu kara bulutlar ülkemiz ve dünya üzerinden bir an önce gider. Sağlıcakla kalın...

Suzan Çamur.Bal
Suzan Çamur.Bal - 4 ay Önce

Sevgili selmacigim ...Ülkü teyzem Allah'tan rahmet sizlere de başsağlığı dilerim .ruhu şad olsun..

Kurban
Kurban - 4 ay Önce

Once teyzeme gecmis olsun diyorum.agziniza ve elinize saglik.

Ali Balkız
Ali Balkız - 4 ay Önce

Sizi anlıyorum. Düşüncelerinize katılıyorum ve aynı zamanda kutluyorum. Bir de bu akşam saat 21 de almışın dışında avazın çıktığı kadar bağırmak istiyorum.

Kadriye Kırmızıgül
Kadriye Kırmızıgül - 4 ay Önce

Öncelikle ablacığım çok geçmiş olsun canım allh şifa versin halam hastaymış durumu şimdi nasıl allh iyilik versin çok üzüldüm yapacağımız bir şey varmı

Mahmut ÇALIŞKANER
Mahmut ÇALIŞKANER @Kadriye Kırmızıgül - 4 ay Önce

Annenize geçmiş olsun dileklerimi iletirken sizin bir doktor eşi olarak yaptığınız cefakar fedakâr hizmetlerinize duyğu ve düşüncelerinizi her zamanki gibi yapıcı onurlandırıcı yazınıza yüreğinize sağlık. Sizin sahsınızda tüm sağlık çalışanlarına ,emniyet görevlilerimize ve tüm hizmet ehli insanlara teşekkürlerimi arzederim. Evde kal TÜRKİYE

Sadık yıldız
Sadık yıldız - 4 ay Önce

Selma hanım o kadar güzel yazmışsın ki roman okur gibi okudum.teşekkür eder annene sağlığına kaynaşmasını dilerim.

Sema Koç
Sema Koç - 4 ay Önce

Çok gecmiş olsun Sağlığina kavuşması dileği ile Tüm sağlık çalısanları Allaha emanet olsun