Sarı’dan esnafa destek açıklaması

Derinkuyu Esnaf ve Sanâtkarlar ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Sarı, esnafların yanında olduğunu açıkladı.

Sarı’dan esnafa destek açıklaması

Sarı, esnafların borçlarının ertelenmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan, birçok ülkeye yayılan ve küresel bir nitelik kazanan koronavirüs hastalığı yüksek bulaşıcılığı ve aşısının ya da özel ilacının henüz geliştirilememiş olması nedeniyle, insan sağlığına yönelik önemli bir tehdit olarak kabul edilmektedir.

Devletimizin aldığı kararları esnaf ve sanatkârlar olarak insan sağlığını tehdit ettiğinden dolayı destekliyoruz. Alınan kararlar nezrinde esnaf ve sanatkârlarımızın faaliyet gösteren iş yerleri kapatıldığından dolayı, çeşitli bankalardan kullanılmış olan kredilerini ödeyememektedirler bu kredilerinde normal yaşantıya dönene kadar ertelenmesi, uzun sürmesi dâhilinde elektrik ücreti ve gıda ihtiyacını temin edemeyecek duruma gelmemeleri için, sicilinden dolayı bankalar kredi vermemektedir. Sicil affı gelmeli, sicil affı gelmemesi durumunda bankadan kredi çekmesi sağlanmalı veya esnaf kardeşlerimize KOSGEB aracılığıyla geri ödemeli bağ kur borcu aranmaksızın faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır. Esnaf kardeşlerimiz bu sürecin uzaması durumunda Esnaf ve Sanatkârlarımıza gıda yardımı ve temel ihtiyaçlarının sağlanması için bir çalışma yapılması gerekmektedir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki Şener Taskesen
Zeki Şener Taskesen - 2 hafta Önce

Derinkuyu Esnaf odası olarak sizin esnafa
yapacak destek ve katkınız var mı..

Mehmet Köse
Mehmet Köse - 2 hafta Önce

Öncelikle teşekkür ediyorum..
İnşAllah bu temenniler hayata geçirilir, saygılar.

Ercan Günay
Ercan Günay - 2 hafta Önce

Aynen başkan

Mustafa kulak
Mustafa kulak - 2 hafta Önce

Bizler esnaf olarak her zaman devletimizin yanındayız

SIRADAKİ HABER

banner44