ŞEHİDİN İSMİ CADDEYE VERİLDİ, HAYRAT ÇEŞMESİ YAPTIRILDI

Nevşehir´in Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesinde Şehit Adnan Gündüz 21 Mayıs 2015 tarihinde vatani görevini yapmakta olduğu Siirt Jandarma Alay Komutanlığında görev başında kaza sonucu Şehit düşmüştü.

ŞEHİDİN İSMİ CADDEYE VERİLDİ, HAYRAT ÇEŞMESİ YAPTIRILDI

Şehit ailesi Kasaba Mezarlığına Şehit Adnan Gündüz ve Şehidimizin dedesi H.Şevket Gündüz adına hayrat çeşme yaptırarak vatandaşların mezarlarındaki ağaç ve çiçekleri sulamaları ve yoldan geçen vatandaşların bir bardak su içerek Allah razı olsun demeleri temennisinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Cengiz Çavdar´da şehit ailesine teşekkür ederek, “Belediye meclisi tarafından 10 Ağustos 2015 tarihinde belediye meclis kararı alınarak 5393 sayılı Belediye Kanununun 15.Maddesi gereğince Şehidimizin adının sonsuza kadar yaşatılması için Şehit Ailesi Doğan Gündüz´ün evinin bağlı bulunduğu caddenin bugünden itibaren Şehit Adnan Gündüz Caddesi olarak adının verildiğini ve caddeye isim tabelalarının uygun yerlere monte edildi.

Gündüz ailesinin ve tüm Şehit ailelerimizin acılarına ortağız. Allah bu acıları hiç kimseye yaşatmasın. Ateş düştüğü yeri yakar; ama bu acıları tüm kasaba halkımızla birlikte hep beraber yaşadık. Acılar paylaşıldıkça azalır bu bilinçle vatandaşlarımızın acılarını paylaşmamız ve ortak olmamız gerekir. 

Daha önceki Yıllarda da kasabamızın uygun Caddelerine Şehit Mehmet Yüce, Şehit Sedat Çelik, Şehit Osman Karaketir ve Şehit Mustafa Coruk isimlerinin verilerek Şehitlerimizin isimlerinin unutulmamasını sağladık. Bu vesileyle Tüm Şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad mekânları Cennet olsun" açıklamasında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman öz
Abdurrahman öz - 8 ay Önce

Mekanı cennet olsun iyi bir temiz kalpli bir silah arkadaşımdı Allah Gani gani rahmet eylesin inşAllah bizleride şehitlik mertebesine ulaştırsın amin

SIRADAKİ HABER