ANMA ETKİNLİKLERİN KAPSAMI DARALTILDI MI?

Türkiye genelinden ve yurt dışından binlerce insanı Nevşehir´in Hacıbektaş ilçesinde buluşturan Hacıbektaş-ı Veli´yi Anma Kültür ve Sanat Etkinliklerinin geçtiğimiz yıllara oranla sadece iki gün üzerinden yapılması işte bu soruyu gündeme getiriyor.

ANMA ETKİNLİKLERİN KAPSAMI DARALTILDI MI?

16 Ağustos Pazar günü başlayıp, 17 Ağustos Salı günü tamamlanan etkinliklerin tanıtım broşürüne bile 16-18 Ağustos 2015 tarihlerini kapsadığının yazılması bile oldukça dikkat çekici.

Bu yıl ulusal manada 52., uluslar arası manada ise 26.sı gerçekleştirilen Hacıbektaş-ı Veli´yi anma kültür ve Sanat etkinliklerinin bir diğer dikkat çekici yanı ise etkinliklerin açılış programının her zaman olduğu gibi meydanda değil de salonda yapılması oldu.

Etkinlikler 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü Karanlıktan Aydınlığa İnsanlık Müzesinin açılışının ardından Panel ve ozanlar geçidi ile son buldu. Organizasyonun geçtiğimiz yıllarda 4 gün üzerinden yapıldığı göz önünde tutulduğunda etkinliklerin neden iki güne indirildiğine dair yetkililerin açıklama yapıp yapmayacağı da merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER