ÇEKUD’dan Hacıbektaş Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Yönetim Kurulu üyesi Selim Kaya, Nevşehir İl Temsilcisi Atila Uğur ve Abdulkadir Büyükçınar Hacıbektaş Kaymakamlığına atanan ve göreve başlayan İbrahim Engin Şenay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak ÇEKUD’un "Hacı Bektaş Veli 4 Kapı Hatıra Ormanı" projesi hakkında bilgi verdi.

ÇEKUD’dan Hacıbektaş Kaymakamına hayırlı olsun ziyareti

Kaya, “Derneğimiz kamu yararına çalışan dernek statüsünde olup Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750.Yılı olması sebebiyle böyle bir proje düşündük. Hacıbektaş Kaymakamı Sayın İbrahim Engin Şenay’ın destek ve ilgisi bizi çok sevindirdi.” dedi.

Uğur da yaptığı açıklamada, “Vefatının 750. yılı sebebiyle ÇEKUD olarak biz de bir proje geliştirdik. Nevşehir Valiliğimizin de desteği ile 750. yılda 750 bin fidan “4 Kapı Hatıra Ormanı” Nevşehir ve Hacıbektaş’ta kuruluyor. Anadolu’nun Müslüman Türk yurdu olmasında çok büyük katkısı olan bu değerli büyüğümüzü yad etmek ve tanıtmak amaçlı kampanyamıza katılmaya tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz. Ekim ayından itibaren fidanları toprakla buluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER