YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

Türkiye geneli okulların kapanmasıyla birlikte “yaz kuran kursları” başladı.

YAZ KURAN KURSLARI BAŞLADI

Milyonlarca gencimiz; milli ve manevi değerlerini öğrenmek amacıyla binlerce camide dini eğitim görmeye başladı. Nevşehir merkezde Cami imam Hatibi Mustafa Demirkıran’dan edinilen bilgiye göre okuma yazmayı bilen bütün gençler bu kurslara davet edildi.

İmam Demirkıran “Kurslarımıza ilgi yoğun. Seviyelerine göre sınıflar oluşturduk. Bütün gençlerimizi bu kurslara davet ediyoruz. Anne ve babaların da duyarlı olmaların istiyoruz. Gençlerimize, milli ve manevi değerlerimizi uygulamalı olarak öğretiyoruz. Abdest, namaz, Kur’an, görgü kuralları tatbiki olarak öğretilmektedir” dedi.

Belletici bayan öğretmen; “Amacımız gençlerimizin dinimizi kaynağından öğrenmelerini sağlamak. Kur’an ve sünnet İslam’ını öğretmektir. Görgü kurallarını da öğreterek topluma faydalı insanlar yetiştirmek istiyoruz. Böylece hem dinimizi öğretiyoruz hem de topluma yararlı insanlar yetiştiriyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerden Demir Enes Demirci henüz anaokulunu yeni bitiren okumayı yeni öğrenmiş ve okumayı bildiği için en genç kursiyerlerden birisi olarak kursa renk katıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER