‘Anadolu’ Kadınları’nın ilk durağı Nevşehir oldu

Anadolu Vakfı’nın, 18-55 yaş arasındaki kadınlara yönelik girişimcilik programı “Anadolu’nun Kadınları” kapsamında 12-16 Kasım tarihleri arasında Nevşehir’de 5 günlük bir eğitim programı gerçekleştirildi.

‘Anadolu’ Kadınları’nın ilk durağı Nevşehir oldu

Anadolu Vakfı’nın, kadınların bireysel ve toplumsal yaşamlarını iyileştirmelerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği “Anadolu’nun Kadınları” projesi Nevşehir’de başladı. 18-55 yaş arasındaki kadınların gelişimlerini destekleyici imkanlar sağlayarak ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmeyi ve ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlayacak fırsatlar yaratmayı amaçlayan program kapsamında 12-16 Kasım tarihleri arasında Nevşehir’deki kadınlara girişimcilik eğitimleri verildi.

Eğitim programı kapsamında girişimci kadınlara beş gün boyunca; finans okur yazarlığı, kişisel motivasyon, kişisel liderlik, girişimcilik, şirket kurulumu, KOSGEB destekleri, Türkiye’deki vergi yapısı ve sosyal güvenlik, inovasyon, iş güvenliği, kalite ve pazarlama gibi başlıklarda eğitim verildi.

Kadınları ekonomik hayata dahil ederek hem kendi yeteneklerini keşfetmelerine hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarına fırsat yaratacak çalışmalara devam ettiklerini belirten Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı şöyle konuştu: “Anadolu’nun Kadınları projemizle kadınlarımızın birçok alanda kendilerini geliştirerek, aile bütçesine katkıda bulunan, üreten, girişimci bireyler haline gelmelerini amaçlıyoruz. Bunun için onları geleneksel yöntemler yerine inovasyon ve girişimcilik kavramlarıyla tanıştırıyoruz. Böylece yeni ürün, hizmet veya üretim yöntemleri geliştirmelerini, ekonomide söz sahibi olmalarını hedefliyoruz. Nevşehir’de projemize gösterilen ilgi bize umut verdi.” “Anadolu’nun Kadınları” projesinin kadının toplumdaki konumunu güçlendirmek ve ekonomik kalkınmada etkin rol almasını sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini dile getiren Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven ise proje kapsamında eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra danışmanlık desteği de verdiklerini belirtti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER