Atatürk’ü anma programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 81. yılında yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de törenlerle anıldı.

Atatürk’ü anma programı düzenlendi

Anma programı kapsamında; Nevşehir Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni yapıldı.

Tören, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından, saat 09.05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşuna müteakiben İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekilen bayrağımız yarıya indirildi ve buradaki program sona erdi.

Çelenk Sunma Töreni’nin ardından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde program devam etti.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen program 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Vali Aktaş, sergiyi gezerek yetkililerden sergi hakkında bilgi aldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81. dönümü mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Daha sonra, İlkokullar ve Ortaokullar arası “Atatürk” konulu şiir yarışmasında dereceye giren şiirin okunması ve “Atatürk” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserin okunması ile program devam etti. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından “Atatürk” konulu oratoryonun seslendirilmesinin ardından İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası Kompozisyon ve Şiir dalında yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali İlhami Aktaş ve protokol tarafından verildi.

Vali Aktaş, etkinliği sunan öğrencilere ve programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çekindi.

Anma programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Baro Başkanı Av. Mustafa Necmi Öncül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire ve okul müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner42

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">