Belediye ve resmi kurumlara uyarı

Basın İlan Kurumu resmi ilanlar konusunda Çevre Şehircilik Bakanlığı ile birlikte ortak bir yazı kullandı.

Belediye ve resmi kurumlara uyarı

Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, 81 il valiliklerini ve belediyeleri resmi yazı ile uyardı.

Artık kapılarda, internet sitelerinde ve yasal olmayan mercilerde kaçak ilan yayınlanamayacak.

Basın İlan Kurumu Kayseri Şubesi kendisine bağlı olan Nevşehir’in de içerisinde bulunduğu tüm ilçe ve belde belediyelerine resmi bir yazı gönderdi. Çevre ve Şehircilik Yerel Yönetimler Genel müdürlüğünün ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün ilçe ve beldelere gönderdiği yazısına göre artık belediye başkanları ilansız, ihalesiz alım satım yapamayacak. Kurumlar rastgele yerlerde ilanlarda bulunamayacak ve “Belediyemiz sınırları içerisinde yayınlanan gazete yok” bahanesinin arkasına sığınamayacak. İhale ilanlarını belediye kapılarında askıya çıkartamayacak. Ve yine hoparlörden anons yaptırma kaçamağının ardına sığınamayacak. Yetkisiz internet sitelerinde ve Basın İlan Kurumunu görev alanında bulunmayan gazete ve dergilerde ilan yayınlattıramayacak.

Aksi davranışlar içerisinde bulunan kurumlar ile ilgili suç duyurusunda bulunup Danıştay müfettişleri tarafından denetlenmesi sağlanacak.

Yine Basın İlan Kurumu tüm adliye ve icra dairelerine de ilanlar ile ilgili resmi yazı ile aynı duyuruları yaptı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER