Beşir Derneği Nevşehir Temsilciliğinden Suriye’ye yardım tırı

Beşir Derneği’nin Suriyeli sığınmacılar için sürdürdüğü insani yardım seferberliği aralıksız devam ediyor.

Beşir Derneği Nevşehir Temsilciliğinden Suriye’ye yardım tırı

Dernekten yapılan açıklamaya göre, hem Suriye hem de yurt içindeki sığınmacılar için eş zamanlı olarak çalışmalarını gerçekleştiren Beşir Derneği son olarak İdlib’de bulunan kamplardaki savaş mağduru ailelere bir tır patates yolladı.

Beşir Derneği Nevşehir Temsilciliğinin yoğun çaba ve emekleri ile hazırladığı insani yardım tırı zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan Suriyeli sığınmacılar için İdlib’e uğurlandı. İdlib’deki kamplardaki yaşam mücadelesi veren sığınmacılar için gönderilen tırda sığınmacılar için 28 ton patates bulunuyor.

Beşir Derneği Nevşehir Temsilcisi Erdal Yıldırım; “Suriyeli savaş mağduru kimselere için yaptığı yardım çalışmalarına sizler de yapacağınız bağışlarla destek sağlayabilirsiniz. Beşir Derneği web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki “Suriye Genel Bağış” kısmına tıklayarak ve miktarı girerek sizler de bağışlarınızı Suriyeli mazlumların hayatlarının iyileştirilmesine yönelik olarak yapabilirsiniz. Online bağış dışında Suriyeli göçmenler için yapacağınız bağışları SMS yoluyla da bizlere iletmeniz mümkündür. Cep telefonlarınızın mesaj bölümüne SURİYE yazıp 4012’ye göndererek 20 TL karşılığında bağış yapabilir, Suriyeli savaş mağduru kimselerin yaşam mücadelesinde onlara destek olabilirsiniz. Sayın Valimize, İl Özel İdaresi ve Kavak Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER