Gıda denetim seferberliği başladı

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından denetim seferberliği başlatıldı.

Gıda denetim seferberliği başladı

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri tarafından ekmek fırınları ve unlu mamul üretimi yapan işletmeler denetlendi.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada;

“Üretim, satış ve sunumun tüm aşamalarında faaliyet gösteren gıda işletmeleri Bakanlığımızca işletmelerin risk durumuna göre yılda en az bir defa olmak üzere ve üretim yerleri ise birkaç defa olmak üzere denetlenmektedir. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirlİ'nin talimatları doğrultusunda, Ülkemiz genelinde eş zamanlı yürütülen denetim seferberliği başlatılmıştır. Bütün bu denetimlerin dışında 25-30 Kasım tarihleri arasındaki hafta boyunca her gün belli sektörleri kapsayan denetimler devam edecektir.

Bu kapsamda 27 Kasım 2019 Çarşamba Günü Ekmek ve Unlu mamuller üretimi yapılan işyerlerine denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimlere İl Müdür Vekili Gürol Çetin ve Sektör Temsilcisi olarak Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Dipici de katılmıştır. İşletme denetimi yanında sektörün genel sorunları, işletmelerin daha iyi olması için yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.” denildi.

Denetimler esnasında Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Gürol Çetin, denetim hizmetlerinde üreticilerin güvenilir gıdaya ulaşması için gerekli hassasiyetin gösterildiğine vurgu yaparak işletmelere bilgilendirmede bulundu.

Ayrıca yapılan denetimlerde mevzuata aykırı bir durum ile karşılaşılması halinde işletmelere idari tedbir ve yaptırımlar uygulanacağını belirten Çetin, hafta boyunca sektör bazlı denetimlerin devam edeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER